Systemy gaszenia szaf elektrycznych i sterowniczych AFFS-RACK/CO2/I.

System AFFS-RACK/CO2/I

System automatycznego gaszenia AFFS-RACK/CO2/I stanowi idealne rozwiązanie ochrony przed pożarem rozdzielni elektrycznych i szaf sterowniczych. Cechą charakterystyczną jest prosta konstrukcja, szybkość i skuteczność działania zanim konwencjonalne systemy pożarowe zadziałają. System może być zainstalowany bezpośrednio na obudowie rozdzielni elektrycznej lub sterowniczej.

System AFFS-RACK/CO2/I składa się z trzech podstawowych zespołów:

  •  zbiornika ze środkiem gaśniczym połączonym z dyszą wypływową
  •  linii detekcyjnej FireDeTec
  •  centrali monitorująco - sterującej (opcjonalnie)
Bez centrali Z centralą

Zespół zbiornika ze środkiem gaśniczym wypełniony jest dwutlenkiem węgla (CO2). Wielkość zbiornika jest dobierana indywidualnie do wymaganej ilości środka gaśniczego (5kg lub 10 kg).
Zbiornik wyposażony jest w zawór do którego podłączona jest linia detekcyjna i stalowa dysza.

Zespół linii detekcyjnej FireDetec stanowi unikatowe rozwiązanie w zakresie detekcji pożaru. Specjalna konstrukcja linii FireDeTec pozwala w łatwy sposób monitorować obszary objęte dozorem. Linia detekcyjna może być zakończona ręcznym zbijakiem. W wyniku przekroczenia temperatury 100ºC linia detekcyjna ulega przepaleniu, spada ciśnienie w układzie, co powoduje otwarcie zaworu i wypływ środka gaśniczego poprzez stalową dyszę do obszaru objętego pożarem. Zastosowanie czujnika ciśnienia powala na przesłanie do systemów nadrzędnych informacji o pożarze oraz uruchomienie sygnalizacji akustycznej lub akustyczno-optycznej na szafie. Opcją dodatkową jest zastosowanie centrali.
Centrala sterująco – kontrolna jest przeznaczona do ciągłego monitorowania ilość dwutlenku węgla w zbiorniku. Dzięki centrali nie jest wymagane manualne ważenie zbiornika podczas przeglądów serwisowych. Ponadto centrala monitorująca spełnia również funkcję alarmową. Centrala przekazuje sygnały alarmowe i uszkodzeniowe do nadrzędnych systemów bezpieczeństwa pożarowego.

Procedura gaśnicza:

  • wykrycie pożaru
  • gaszenie
  • wysłanie sygnału do służb bezpieczeństwa pożarowego

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij